Roboty przy budowie nowej bazy MZK zgodnie z harmonogramem

– Jestem pod wrażeniem, myślę, że to będzie wizytówka firmy Adma – mówi o budowanych przez tę firmę obiektach nowej bazy MZK Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Dziś na terenie placu budowy odbyła się konferencja prasowa.

– To są obiekty w bardzo dobrej technologii, które mogą startować w wielu konkursach i być wzorem tego, jak takie obiekty dla potrzeb komunikacji powinny wyglądać, a pamiętajmy, że w tych obiektach będą też pracować ludzie – mówi prezydent Górczyński.

Harmonogram prac jest dotrzymywany i termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Zgodnie z umową do końca listopada gotowy ma być  budynek administracyjny, pozostałe budynki także są niemal gotowe, choć Marian Macias, prezes firmy Adma, która jest wykonawcą inwestycji, nie ukrywa, że borykają się z pewnymi problemami. – Największy problem jest z dostawą materiałów. W całej Polsce te materiały mocno zdrożały i długo się na nie oczekuje. Na koniec listopada chcemy oddać wykonany już w stu procentach budynek administracyjny, tymczasem elewacja przyszła dopiero wczoraj. Podpisana z prezydentem miasta umowa zostanie jednak na pewno w całości dotrzymana przed czasem i to bez względu na zawirowania cenowe, bo rawie wszystkie materiały potrzebne do budowy maju już kupione i czekają na terenie budowy lub dowóz – mówi Marian Macias.

Także budowa dróg wewnętrznych i dojazdowych do nowej bazy, które buduje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych przebiega zgodnie z harmonogramem. – Realizujemy już ostatni etap naszego zadania w zakresie budowy dróg wokół MZK, do końca roku przywrócimy też przejezdność tego odcinka prowadzącego do huty po przebudowie – mówi Krzysztof Kowalski, prezes MPRD.
Budowane drogi wewnętrzne są już niemal na ukończeniu. Do lipca przyszłego roku spółka wykonać ma jeszcze oznakowanie poziome i zagospodarować zieleń. Wtedy też gotowany i oddany do użytku ma zostać cały obiekt.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia