Trzy wyremontowane drogi powiatowe oddane mieszkańcom

źródło zdjęcia: ostrowiecki.eu

Trzy odcinki dróg powiatowych w gminach Waśniów i Kunów zostały wyremontowane. W tym tygodniu odbył się oficjalny odbiór tych inwestycji.

Chodzi o 630-metrowy odcinek drogi w miejscowości Kraszków i 250-metrowy odcinek w Nosowie w gminie Waśniów oraz 125-metrowy odcinek ulicy Langiewicza w Kunowie.
Jak podkreśla Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu remonty w całości sfinansowane zostały przez samorząd.
– Niestety nie udało się pozyskać dofinansowania ze środków zewnętrznych na te zadania, będących chociażby w dyspozycji wojewody. Podpisaliśmy za to porozumienia z gminami o solidarnym ich współfinansowaniu w stosunku pół na pół – wyjaśnia.
W Kraszkowie wymieniono istniejącą, bardzo zniszczoną nawierzchnię, wyremontowano podbudowę, a dodatkowo wybudowano rowy, zjazdy i przepusty do posesji. W Nosowie również została wymieniona nawierzchnia i podbudowa oraz dodatkowo wykonano obustronnie pobocza. Na ul. Langiewicza w Kunowie oprócz wymiany nawierzchni i wykonania poboczy, zrealizowano także remont odwodnienia.

Łączny koszt tych trzech zadań to 749 tysięcy złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia