Nauczyciele z przedszkoli i szkół podstawowych świętowali

Dzień Edukacji Narodowej wypadał w tym roku w miniony czwartek. Grupa blisko pięćdziesięciu nauczycieli placówek gminnych, których osiągnięcia zostały docenione w tym roku nagrodą prezydenta, Dzień Nauczyciela świętowała wczoraj w Ostrowieckim Browarze Kultury. Były występy młodych wokalistów z grupy Pandora i życzenia.

– Mam ogromną przyjemność podziękować wszystkim pedagogom, osobom związanym z ostrowiecką oświatą, zarówno pracującym w jednostkach prowadzonych przez miasto, jak i stowarzyszenia i fundacje, za codzienny trud i zarażanie najmłodszych swoją pasją. Obserwujecie rozwój swoich podopiecznych i życzę Wam, żeby po latach ta młodzież, później dorosła, miała śmiałość podziękować wam za to, czego nas nauczyliście – zwracał się do nauczycieli ze sceny Jarosław Górczyński, prezydent miasta.
W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele szkół niepublicznych, którym za wkład w oświatę Jarosław Górczyński podziękował.
Nauczyciele przyznawali, że Dzień Nauczyciela to dla nich bardzo miła uroczystość. – Dla mnie to zaszczytne wyróżnienie, być tutaj pierwszy raz – przyznawała Milena Soboń z przedszkola nr 7. – Chyba dla wszystkich nauczycieli jest to najważniejszy dzień, bo możemy w tych czasach poczuć się docenieni – dodała – Urszula Rafałkowska ze szkoły podstawowej nr 14. Agnieszka Witkowska z tej samej szkoły podkreślała, że to wdzięczna, ale też odpowiedzialna i bardzo trudna praca.
Do doceniania wysiłków nauczycieli nawiązał w swoim przemówieniu też prezydent Górczyński, zauważając, że po raz pierwszy żadnych nagród nauczycielom szkół gminnych nie przyznali ani świętokrzyski kurator oświaty, ani resort edukacji. Zwrócił się do dyrektorów szkół, żeby w przyszłym roku wskazali do nagrody prezydenta dwukrotnie większą liczbę pedagogów, a pracownikom administracji obiecał podwyżki.
– Na oświatę nigdy w Ostrowcu nie zabraknie pieniędzy – mówił Jarosław Górczyński, przypominając o nagrodach po 1 tysiąc złotych do pensji co miesiąc dla tych nauczycieli, których uczniowie osiągają sukcesy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia