Nowy dyrektor ostrowieckiego szpitala nie zacznie w tym tygodniu pracy

Tomasz Kopiec, który wygrał we wrześniu konkurs na stanowisko dyrektora ostrowieckiego szpitala poprosił w piątek Zarząd Powiatu Ostrowieckiego o przesunięcie terminu zatrudnienia.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, prośba ta wynika z przyczyn osobistych. Samorząd nie informuje jednak, na kiedy ten termin został przesunięty. Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec, Tomasz Kopiec nie pojawi się wcześniej w ostrowieckiej lecznicy niż przed 18 października.
Tymczasem w ostrowieckim środowisku medycznym pojawiła się informacja, że Tomasz Kopiec równocześnie może ubiegać się o stanowisko dyrektora Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak poinformowała nas, Magdalena Kamińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, konkurs jeszcze trwa, komisja konkursowa przeprowadziła już rozmowy z potencjalnymi kandydatami, a nazwisko nowego dyrektora powinniśmy poznać do końca października. Nie chciała zdradzać, kto ubiega się o to stanowisko.
Pytana o te pogłoski starosta powiatu ostrowieckiego Marzena Dębniak mówi, że w rozmowie dyrektor Kopiec zapewnił, że chce objąć funkcję dyrektora szpitala w Ostrowca, a zwłoka ma wyłącznie charakter prywatny.

/bart/

Ważne wydarzenia