Przewoził narkotyki w samochodzie będąc pod wpływem nielegalnych substancji

Do 3 lat więzienia grozi 24-latkowi zatrzymanemu w czwartek przez policjantów z ostrowieckiej drogówki. Mundurowi podczas kontroli drogowej ujawnili w pojeździe należącym do ostrowczanina narkotyki.

O szczegółach mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.
– Kilka minut przed godziną 20.00 policjanci z ostrowieckiej drogówki na terenie naszego miasta zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. W trakcie czynności mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 24-letniego kierowcy. Funkcjonariusze podejrzewali, że młody ostrowczanin może mieć coś do ukrycia – relacjonuje.
Podejrzenia policjantów potwierdziły się, ponieważ w trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli zawiniątka z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to amfetamina i marihuana.
Dodatkowo mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się, że przed jazdą zażył niedozwolone środki.
Jeszcze tego samego wieczoru 24-latek usłyszał zarzut posiadania zabronionych środków. Niewykluczone, że wkrótce odpowie również za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków.
Teraz ostrowczaninowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia