Kolejna dwa bezpieczne przejścia dla pieszych wybuduje miasto. Znamy lokalizacje

Dwa nowe, aktywne przejścia dla pieszych przy ulicy Okólnej i Chrzanowskiego zamierza wybudować gmina Ostrowiec. Samorząd ogłosił właśnie przetarg na realizację inwestycji w systemie 'zaprojektuj i wybuduj’.

– Chcemy je wybudować na ulicy Okólnej na przeciwko wąskiej uliczki i na Ulicy Chrzanowskiego przy sklepie 'Azet”. Te dwa wytypowane miejsca są bardzo uczęszczane przez pieszych i chcemy poprawić to bezpieczeństwo, zasygnalizować kierowcom, żeby baczniej zwracali uwagę na pieszych – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Każde z przejść ma zostać dodatkowo oświetlone poprzez zatopione w nawierzchni oczka, zapalające się, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Zamontowana ma też zostać sygnalizacja dźwiękowa. – Przejścia te będą przyjazne dla mieszkańców i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ulicy Chrzanowskiego zamontowane zostaną dodatkowo płytki z wypustkami, żeby osoby niewidome i słabowidzące wyczuwały, że zbliżają się do przejścia dla pieszych – dodaje naczelnik Majcher.
Widoczność na obu przejściach poprawić ma też pomalowanie pasów na biało-czerwono.

Gmina na budowę nowych przejść pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na oferty od zainteresowanych firm czeka do 21 października. A wybrana w przetargu firma na wykonanie inwestycji będzie miała 180 dni od chwili podpisania umowy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia