W przyszłym tygodniu poznamy nowego dyrektora BWA. Teraz poznaliśmy wszystkich kandydatów

Znamy już nazwiska wszystkich czterech kandydatów na stanowisko dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.KOnkurs może zostać rozstrzygnięty w połowie tego miesiąca.

Oprócz Artura Bartkiewicza i Wojciecha Mazana, pracowników jednostki – Radio Ostrowiec już wcześniej informowało, że przystąpili do konkursu – do konkursu stanęli  jeszcze Justyna Łada, pracująca w Urzędzie Miasta artystka-fotografik, członkini Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Karolina Równy-Markiewicz, także mieszkająca w Ostrowcu tłumaczka języka arabskiego i fotografka.

Dziewięcioosobowa komisja konkursowa, w skład której wchodzą także m.in. przedstawiciele Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, koperty z ofertami otworzyła w na posiedzeniu w ubiegłym tygodniu, uznając, że wszyscy kandydaci spełniają wymogi formalne. – Komisja oceniała każdą z kandydatur pod względem formalnym i popuściła do drugiego etapu konkursu wszystkie osoby. Następne posiedzenie komisji odbędzie się 13 października i sądzę, że wtedy uda nam się już wyłonić dyrektora Biura Wystaw Artystycznych – mówi Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, przewodniczący komisji konkursowej.

Nowy dyrektor zastąpi na tym stanowisku Jolantę Chwałek, której kontakt upływa z końcem października. Wieloletnia dyrektor jednostki odchodzi na emeryturę.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia