Sprawca śmiertelnego wypadku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Skazany na karę 8 lat pobawienia wolności 27-letni sprawca śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych w nocy z 24 na 25 grudnia 2017 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Do zakładu karnego został doprowadzony przez policję w miniony piątek na podstawie nakazu wydanego przez sąd w ubiegłym tygodniu.

– W miniony piątek policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Zaginionych ostrowieckiej komendy zatrzymali poszukiwanego 27-latka. Mężczyzna w wyznaczonym terminie nie stawił się do zakładu karnego. Był on poszukiwany przez ostrowiecki sąd na podstawie nakazu doprowadzenia – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Prawomocny wyrok 8 lat więzienia za spowodowanie tragicznego wypadku zapadł pod koniec maja tego roku. Samochód, który prowadził ówcześnie 23 letni mężczyzna, wjechał w dwie kobiety przechodzące przez pasy – 58-letnią mieszkankę Ostrowca i jej 75-letnią matkę. Kierowca, który początkowo zbiegł z miejsca wypadku, po godzinie 3:00 w nocy zgłosił się na ostrowiecką komendę policji. Badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Starsza z kobiet nie przeżyła wypadku, a jej córka musiała przechodzić przez długą rehabilitację, wcześniej z powodu obrażeń przeszła przez serię operacji.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia