Weekend seniorów z kulturą w pobliskim Rezerwacie Krzemionki

W pierwszą sobotę października seniorzy (powyżej 60. roku życia) będą mogli za symboliczną opłatą skorzystać i zwiedzić trasę turystyczną Rezerwatu Krzemionki.

Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji 'Weekend seniora z kulturą”. Jej organizatorem jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Celem akcji jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym poszczególnych regionów kraju. – Przygotowaliśmy dla seniorów zwiedzanie podziemnej trasy oraz wystawy za symboliczne 2 złote. Zwiedzanie zaplanowano na godzinę 9:45 oraz 14:15. O godzinie 12:00 w sali konferencyjnej muzeum będzie można z kolei posłuchać wykładu dr Szymona Modzelewskiego, który opowie o niezwykłym świecie epoki brązu – mówi Beata Celebańska z muzeum na Krzemionkach. Dodaje, że to okazja, by zapoznać się z najważniejszymi osiągnięciami cywilizacji i kultur tego etapu dziejów. Z wielu z tych osiągnięć korzystamy do dziś.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem rezerwatu w ramach akcji powinny zgłosić chęć uczestnictwa w wydarzeniu telefonicznie do piątku, 1 października. Numery telefonów znajdziecie na stronie internetowej http://krzemionki.pl/aktualnosci/weekend-seniora-z-kultura/

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia