Coraz mniej czasu na spisanie się

żródło: facebook.com/UrzadStatystycznyKielce

Kończy się czas, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis potrwa do 30 września czyli przyszłego czwartku.

W województwie świętokrzyskim spisało się niespełna 95 proc. mieszkańców. – Najlepiej wygląda sytuacja w województwie opolskim i podkarpackim. Na trzecim miejscu jest województwo kujawsko-pomorskie. Świętokrzyskie zajmuje czwarte miejsce w kraju. Jest to bardzo dobry wynik, zawsze ktoś jest pierwszy a ktoś ostatni, aczkolwiek nie o ranking tu chodzi tylko o jak najlepszą jakość spisu. Wszyscy gramy do jednej bramki – podkreśla Aneta Królik, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Kielcach. – Chcemy, aby każdy miał możliwość wzięcia udziału w spisie, dlatego w najbliższą sobotę organizujemy nocne spisywanie dla zapracowanych. Punkty spisowe na terenie całej Polski będą otwarte aż do północy. W województwie świętokrzyskim takich punktów będzie 12, wśród nich m.in. Urząd Gminy w Waśniowie, który będzie spisywał w godzinach od 8 do 18. Do północy otwarty natomiast będzie Wojewódzki Urząd Statystyczny w Kielcach – wylicza Aneta Królik.

Przypomnijmy, że obowiązkowy Narodowy Spis Powszechny rozpoczął się 1 kwietnia – odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Spisać można się przez internet lub dzwoniąc na infolinię.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia