Uwaga oszust !!!

Oszuści znaleźli kolejny sposób, jak nas nabrać i wykraść dane, a tym samym pozbawić oszczędności. W ostatnim czasie nasiliły się przypadki wyłudzeń na tzw 'kuriera’.

– Złodziej który chce dokonać kradzieży naszej gotówki, wysyła nam informacje na portalu aukcyjnym, na którym wystawiamy jakieś przedmioty do sprzedaży, że jest zainteresowany kupnem tego towaru, ale chce odebrać przesyłkę za pomocą kuriera.W tym momencie następuje przekierowanie na stroną łudząco podobną do stron kurierów. Klient wpisuje swoje dane i numer karty, a w rzeczywistości te dane trafiają do oszustów, którzy mogą zaciągnąć kredyt lub wypłacić z bankomatu gotówkę – tłumaczy aspirant Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Nie każdy w internecie jest uczciwy, należy zatem zachować szczególną ostrożność by nie paść ofiara oszustwa – apeluje ostrowiecka policja. Proceder cyberprzestępczości w Ostrowcu jest duży. Codziennie policja odnotowuje po kilka takich prób. Na szczęście większości z nich udaje się zapobiec.
/marsz/

Ważne wydarzenia