Remondis i Fart stanęły do przetargu na wywóz śmieci w Ostrowcu. Kto dał lepszą ofertę?

Remondis i konsorcjum firm Fart i Fart – BIS jako jedyne zainteresowane są odbieraniem i zagospodarowaniem odpadów w Ostrowcu Świętokrzyskim. W urzędzie miasta otwarte zostały właśnie oferty w ramach ogłoszonego przetargu na to zadanie.

Zlecenie gminy dotyczy trzech najbliższych lat, od stycznia, gdy wygaśnie umowa z obecnym operatorem.
Nieznacznie tańszą ofertę złożył Remondis – opiewa na kwotę 44 milionów 292 tysięcy złotych. Fart zaproponował 44 miliony 320 tysięcy. – To nie jedyne istotne wskaźniki – zaznacza Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca i przewodniczący komisji przetargowej. – My w tej chwili przystępujemy do sprawdzania ofert i warunków, które poszczególni wykonawcy zadeklarowali w formularzach ofertowych, więc kwestii cen, także jednostkowych w odniesieniu do wag poszczególnych rodzajów odpadów oraz kwestii pozacenowych. Te związane są na przykład z dostawą pojemników na odpady segregowane do zabudowy wielorodzinnej czy worków do zabudowy jednorodzinnej. Dopiero po sprawdzeniu tych elementów będziemy w stanie wyliczyć, która z ofert będzie najkorzystniejsza – informuje wiceprezydent Ostrowca. – Jeżeli nie dokumentacje złożone przez obie firmy będą kompletne i nie będzie potrzeby wzywać do ich uzupełnienia, to przetarg będzie mógł zostać rozstrzygnięty w przyszłym tygodniu – ocenia wiceprezydent Smoliński.
Miasto – dodajmy – przewidziało, że gospodarka odpadami będzie w ciągu najbliższych trzech lat kosztowała o 4 miliony mniej.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia