Ostrowieckie spółdzielnie chcą rozpocząć ogrzewanie mieszkań

źródło zdjęcia: Pixabay

Jutro rozpoczyna się astronomiczna jesień, a temperatura na zewnątrz znacznie spadła w porównaniu z pierwszą połową września. Wielu mieszkańców Ostrowca pyta, kiedy będą mieli ciepłe kaloryfery, bo spada także temperatura w mieszkaniach.

Jest u nas zimno, dużo ludzi jest starszych, dużo z małymi dziećmi, więc najpierw żeby się wykąpać trzeba napuścić dużo gorącej wody do wanny, żeby najpierw nagrzać w łazience. Ogólnie jest bardzo chłodno i w mieszkaniu trzeba się ciepło ubierać – tłumaczy pani Irena, mieszkanka osiedla Trójkąt w Ostrowcu.
Jak mówi Dariusz Wojtas, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej w Ostrowcu, spółka jest przygotowana do rozpoczęcia grzania.
– Czekamy na informacje od poszczególnych zarządców, w każdej chwili jesteśmy w stanie uruchomić ogrzewanie. Są już nawet pojedyncze przypadki w Ostrowcu, że szkoły czy indywidualni odbiorcy taką potrzebę już zgłosili i uruchomiliśmy ogrzewanie – tłumaczy.
Prezes Wojtas dodaje, że obecnie trwają już rozmowy z dwiema spółdzielniami: Hutnik i Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową.
– Gdy tylko dostaniemy zielone światło, natychmiast rozpoczniemy grzanie w budynkach administrowanych przez te osiedla – wyjaśnia.
A co z osiedlem Trójkąt?
Jak poinformowała nas Małgorzata Kostrzewa, prezes spółdzielni OTBS, która zarządza blokami na tym osiedlu, jutro zarząd wysyła pismo do MECu z informacją o rozpoczęciu sezonu grzewczego, a ciepło popłynie do mieszkańców już w najbliższy czwartek.
Dodatkowo ustaliliśmy, że w również w czwartek ciepło w mieszkaniach mieć będą mieszkańcy pozostałych osiedli i budynków administrowanych przez spółdzielnie Krzemionki, OSM i Hutnik.

/bart/

Ważne wydarzenia