Kawiarenka naprawcza ogłasza zbiórkę starych mebli

Lokalne Centrum Społecznościowe, a w nim kawiarenkę naprawczą uruchamia w budynku starej wymiennikowni na osiedlu Ogrody Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg.

– To miejsce, gdzie niechciane, stare przedmioty zyskają zupełnie nowe życie i będą mogły dalej służyć – tłumaczy Magdalena Wójtowicz z Krzemiennego Kręgu. Zachęca do pozbycia się starych mebli, którym nowe życie nadadzą uczestnicy warsztatów renowacji mebli. Warsztaty, tak, jak kawiarenka i Lokalne Centrum Społecznościowe, powstają na Ogrodach w ramach projektu 'Korzenie i skrzydła”, finansowanego z Narodowego Instytutu Wolności’. Stare, niewielkie meble będzie można tam dostarczyć w najbliższy piątek 24 września w godzinach 12-18. – Jeżeli macie państwo stare krzesła, fotele, stoliki drewniane, obrazy w drewnianych ramach, kwietniki, to zapraszamy do nas. Odnowione meble wyposażą Lokalne Centrum Społecznościowe, z którego każdy będzie mógł korzystać – dodaje Magdalena Wójtowicz.
Tworzone we współpracy z Centrum Wolontariatu Lokalne Centrum Społecznościowe na Ogrodach ma być miejscem spotkań wolontariuszy i zaangażowanych w różne inicjatywy mieszkańców.

/mag/

Ważne wydarzenia