Do ostrowieckich szkół wracają zajęcia rekreacyjno – sportowe z elementami socjoterapii

źródło: pixabay.com

Jutro do ostrowieckich szkół wracają zajęcia rekreacyjno – sportowe z elementami socjoterapii.

Dzięki temu szkoły zamiast być zamykane w weekendy, będą tętnić życiem. Zajęcia odbywać się będą w piątki w godzinach od 15 do 18 i w soboty w godzinach od 10 do 13 w każdej placówce prowadzonej przez Gminę Ostrowiec. Poprowadzą je wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci.

– Uczestnicy zajęć będą poznawać podstawowe elementy techniki i zasady gry w różnych dyscyplinach sportu – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.
Obecność socjoterapeutów na zajęciach ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży, które nie radzą sobie z własnymi emocjami – podkreśla Katarzyna Goworek, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu. Mogą przyjść i opowiedzieć o swoich problemach, porozmawiać z pedagogiem szkolnym, opowiedzieć o tym co ich niepokoi, przerasta, o swoich obawach i lękach – dodaje.

Zajęcia potrwają do końca grudnia. Więcej informacji można uzyskać u nauczycieli wychowania fizycznego w placówkach, w których będą się odbywały. Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski na rok 2021.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia