Miasto doceniło najlepszych uczniów szkół podstawowych. Otrzymali po 10 tysięcy złotych

– Cieszę się, że w Ostrowcu mamy tak zdolną młodzież – mówi Barbara Kluba, członkini zespołu, który decydował o przyznaniu stypendiów dla najlepszych uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych. Wczoraj uroczyście wręczono je 10 najzdolniejszym uczniom. Każdy z nich otrzymał 10 tys. złotych netto. Komisja przy wyborze brała pod uwagę nie tylko osiągnięcia naukowe, ale również sportowe i artystyczne.

– Każdy z zaproponowanych wniosków i osób, odznacza się różnymi cechami charakteru.  Każdy posiadał różne osiągnięcia, począwszy od nauki, po zajęcia artystyczne i zajęcia sportowe, dlatego musieliśmy zwracać uwagę na wszystkie te elementy i wybrać tych najlepszych – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński, przewodniczący komisji.

Dyrektorzy szkół zgłosili prawie 30 uczniów z publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.
Laureatów zapytaliśmy o receptę na taki sukces.
– Trochę czasu trzeba przeznaczyć, ale jeżeli ktoś jest dobrze zorganizowany to ze wszystkim sobie poradzi.
– Żeby stać się zdolnym uczniem i jednocześnie pływakiem to bardzo ważna jest sumienność, ponieważ bez takiej cechy nie można iść do przodu.
– Moja mama uczyła matematyki i dzięki niej bardzo polubiłem ten przedmiot, jak i dziedzinę nauki. Lubię się uczyć i ta nauka do różnych kursów, czy olimpiad sprawa mi dużą przyjemność – mówili Julia Dziewiecka, Franek Grzesik, Bartosz Kotowski.

Najwięcej punktów otrzymała Julia Dziewiecka, absolwentka szkoły podstawowej nr 5, obecnie uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza, gdzie dalej rozwija swoją pasję do matematyki, chemii, fizyki i programowania.
– Jestem bardzo zaskoczona i jednocześnie zadowolona. Rzeczywiście trochę tych osiągnięć się w tym roku zebrało. Cieszę się, że ktoś docenił moją pracę i mogłam dostać to stypendium – mówiła Julia.

W Ostrowcu po raz pierwszy wypłacono tak wysokie stypendia uczniom. Jak podkreślał prezydent Jarosław Górczyński, miasto nie jest już zadłużone, spłaciło już wszystkie kredyty wraz z odsetkami i teraz jest najlepszy czas, by zainwestować w rozwój młodego pokolenia.
– Warto o tych najlepszych zadbać i warto ich wyróżnić. Ten przykład pójdzie dalej i jeszcze się przekonamy, że nasi uczniowie będą dobrym przykładem i drogowskazem dla innych, aby się uczyć i dążyć do określonych celów – podkreśla prezydent.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Ostrowieckim Browarze Kultury. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie, ale także opiekunowie szkolni i rodzice, którzy byli bardzo dumni z młodych stypendystów.
– Jesteśmy bardzo dumni z naszej córki, nie ma nawet takich słów żeby określić jak bardzo duma nas rozpiera. Julia lubi być motywowana, sama dużo pracuje i my cieszymy się, że ktoś dostrzega, że stara się zdobywać coraz więcej sukcesów – mówili Ewa i Arek Dziewieccy, rodzice Julii

Swoją piosenkę o Ostrowcu zaśpiewała Julia Tłuczkiewicz, jedna ze stypendystek.
Warto dodać, że jej piosenka 'Ostrowiec pełen życia’ została wybrana Przebojem Lata Radia Ostrowiec, uzyskując ponad 3200 głosów.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia