Miasto kupi sześć hybrydowych Solarisów. Drugi przetarg zostaje unieważniony i będzie ponownie ogłoszony

W listopadzie przyszłego roku na ulice Ostrowca wyjedzie sześć pierwszych autobusów hybrydowych. Miasto zdecydowało o rozstrzygnięciu jednego z dwóch ogłoszonych niedawno przetargów na zakup nowych pojazdów.

Hybrydowe Solarisy dla Miejskiego Zakładu Komunikacji będą kosztowały 10 milionów 800 tysięcy złotych. – Te sześć autobusów miasto za chwilę zamówi z realizacją w ciągu 300 dni – informuje prezydent Jarosław Górczyński.
Drugi z przetargów na zakup dziewięciu autobusów z silnikiem diesla zostanie unieważniony, bo najniższa zaproponowana w postępowaniu cena była wyższa od zabezpieczonych środków o 800 tysięcy złotych. – Nie chcemy dokładać takiej kwoty, chcemy sprawdzić rynek. W tym postępowaniu było więcej ofert. Zobaczymy co zrobią firmy w kolejnym rozdaniu. Ten przetarg powinien być ponownie ogłoszony pod koniec września – tłumaczy prezydent Górczyński.
Miasto dla MZK planuje kupić dodatkowo 8 autobusów elektrycznych oraz stację ładowania. Szacowana cena tej inwestycji to 24 miliony złotych.
Inwestycje w wymianę taboru możliwe są dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej w ramach projektu 'Ekologiczny Transport Miejski’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia