Ostrowiecki Marsz Zdrowia organizuje Stowarzyszenie Gladiator

Nowotwory urologiczne stanowią jedną czwartą wszystkich nowotworów. Ponad połowa z nich to nowotwory gruczołu krokowego.

– Zachorowania na raka prostaty w Polsce podwoiły się w ciągu ostatnich 10 lat – mówi Tomasz Perczak, reprezentujący Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty 'Gladiator’ w Ostrowcu, zachęcając jednocześnie do udziału w pierwszym marszu zdrowia w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Urologii.

– Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach zadania publicznego pn. Ochrona i promocja zdrowia współfinansowanego przez gminę Ostrowiec. Dostaliśmy granty na jego organizację. W Kielcach taki masz odbył się 3 tygodnie temu, w Ostrowcu odbędzie się jutro – podkreśla Tomasz Perczak.

Marsz na dystansie 10 tys. kroków odbędzie się w piątek (10 września) o godzinie 11 na terenach rekreacyjnych Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Osoby, które pokonają założony dystans otrzymają medale. Podczas imprezy zaplanowano też prezentację Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Członkowie stowarzyszenia Gladiator będą również rozdawać ulotki i materiały edukacyjne dotyczące raka gruczołu krokowego.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia