European Rover Challenge 2021 już w ten weekend

W najbliższy weekend miłosnicy tematyki kosmosu mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. W dniach od 10 do 12 września w Kielcach na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się kolejna edycja zawodów łazików marsjańskich – European Rover Challenge 2021.

Wydarzenie odbędzie się już po raz siódmy, a jak mówi Łukasz Wilczyński, jeden z organizatorów, składać się będzie z dwóch części.
– Przede wszystkim składać się będą z zawodów łazików marsjańskich w których brać udział będą drużyny uniwersyteckie z całego świata, a zadania będą bazowane na prawdziwych misjach kosmicznych. Druga część to będzie strefa inspiracji z wystawcami, pokazami czy eksperymentami – wyjaśnia.
Na część konferencyjno-prelekcyjną zaproszony zostali między innymi wiceszef NASA, Robert Cabana czy prof. Chris Welch z Międzynarodowego Uniwersytetu Kosmicznego.
Łukasz Wilczyński dodaje, że każdy z trzech dni wydarzenia, będzie skupiał się na innej tematyce.
Europejskie zawody łazików marsjańskich cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak podkreślają organizatorzy, większość miejsc hotelowych w Kielcach w tym czasie jest już zajętych.
– Spodziewamy się gości z Polski i nie tylko, ma do nas przyjechać nawet delegacja z Turcji – podkreśla Łukasz Wilczyński.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia