Co najmniej cztery osoby powalczą o stanowisko dyrektora szpitala

W piątek o 15.30 upłynął termin zgłaszania się kandydatów na stanowisko dyrektora naczelnego szpitala powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Taki konkurs ogłosił powiat ostrowiecki po śmierci Andrzeja Gruzy.

Na chwilę przed upływem tego terminu napłynęły trzy zgłoszenia i łącznie są już cztery, a kolejne, wysłane w terminie tradycyjną pocztą, mogą jeszcze wpłynąć do urzędu.
Kandydatów poznamy po pierwszym posiedzeniu komisji konkursowej, a jest ono zaplanowane na środę 8 września. Komisja dokona wtedy oceny formalnej dokumentów i wyznaczy termin rozmów z kandydatami. Każdy z kandydatów, w oparciu o otrzymane informacje na temat szpitala i jego sytuacji finansowej, będzie musiał przedstawić koncepcję jego funkcjonowania i rozwoju.
Przypomnijmy, że doktor Adam Karolik obowiązki dyrektora naczelnego lecznicy może pełnić nie dłużej niż przez pół roku od chwili powierzenia mu tej funkcji w połowie lipca. Jak powiedział Radiu Ostrowiec, nie weźmie udziału w konkursie. W szpitalu zamierza pracować już tylko w charakterze lekarza.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia