Szkoła rodzenia w ostrowieckim szpitalu

– Od zawsze chciałam, aby szkoła rodzenia powstała w Ostrowcu – mówi Monika Wójcik, położna z ostrowieckiego szpitala, podkreślając, że lecznica rusza z organizacją bezpłatnych zajęć, w ramach których kobiety zapoznają się ze sztuką rodzenia.

– Edukacja kobiety i jej partnera dotycząca ciąży, porodu i połogu jest bardzo ważna. Dobrze się współpracuje z pacjentką, która ma świadomość co się z nią dzieje. Moim priorytetem jest to, żeby edukować i przygotowywać pacjentki do porodu naturalnego – mówi Monika Wójcik.

Spotkania z kobietami po 21 tygodniu ciąży są planowane 2 razy w tygodniu. Mogą przychodzić same, ale również ze swoimi partnerami i niemal do ostatniej chwili prze d porodem.

– Jeżeli zadzwoni kobieta, która jest w terminie porodu, czyli ukończonym 38 tygodniu ciąży, może jak najbardziej przyjść nawet na dwa zajęcia  – podkreśla położna.

Przyszli rodzice będą mogli uzyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat m.in połogu, ciąży i postępowania podczas porodu.

Sala, w której będą odbywać się zajęcia jest tak wyposażona, by spędzić w niej czas aktywnie.
– Oprócz tematów edukacyjnych uaktywniamy  również pacjentki. Szkoła rodzenia jest wyposażona w piłki,  materace i drabinki, także jak najbardziej aktywnie będziemy prowadzić te zajęcia – dodaje.

Panie chętne do udziału w zajęciach muszą wcześniej umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 41 247 80 00, 505 090 320.

Podziel się

Ważne wydarzenia