Rusza przebudowa ulic Samsonowicza i 11 Listopada. Będą utrudnienia

8 września ruszy przebudowa ulic Samsonowicza i 11 Listopada. Starostwo Powiatowe wraz z wykonawcą opracowało już harmonogram robót.

Jak mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.
– Zmiany w organizacji ruchu będą polegały na wyłączeniu z ruchu ulicy 11 Listopada od ulicy Ogrodowej do Samsonowicza oraz na wyłączeniu z ruchu ulicy Samsonowicza na odcinku od ronda przy ulicy Bałtowskiej do skrzyżowania z drogą dojazdową do Celsa Huta Ostrowiec. Na zamkniętych odcinkach będzie mógł się odbywać jedynie dojazd do posesji oraz do firm zlokalizowanych w tym rejonie – wyjaśnia.
Dojazd do samej Huty Celsa i firm zlokalizowanych w tamtym miejscu odbywać się będzie wahadłowo ulicą prowadzącą od Samsonowicza do pierwszej bramy huty. Naczelnik Mroczek dodaje, że wyznaczone zostały także objazdy dla pozostałych kierowców.
– Objazd zarówno dla pojazdów ciężarowych jak i osobowych został zaplanowany i wytyczony ulicami Bałtowska, Aleja Jana Pawła II, Chrzanowskiego i Ogrodową do skrzyżowania z ulicą Samsonowicza – mówi.
Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają do października przyszłego roku. Starostwo zastrzega, że organizacja ruchu w tamtym miejscu zmieniać się będzie wraz z postępem robót.
Przypomnijmy, że na inwestycję składa się przebudowa ulicy 11 Listopada wraz z budową ścieżek rowerowych, zatoczek autobusowych i bus pasów oraz budowa ronda turbinowego w miejscu skrzyżowania z ulicą Samsonowicza.
Wzdłuż samej Samsonowicza także powstanie ścieżka rowerowa.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu 'Ekologiczny Transport Miejski’ a jej koszt to ponad 18 milionów złotych.

/bart/

Ważne wydarzenia