Ponad trzydziestu uczniów zgłoszonych do wysokich stypendiów. Miasto przyzna ich przynajmniej dziesięć

W przyszłym tygodniu ukonstytuować ma się komisja, która oceni wnioski dyrektorów szkół podstawowych o przyznanie zgłoszonym, najlepszym uczniom stypendiów w wysokości po 10 tysięcy złotych. Zostaną one wypłacone pod koniec września i będzie ich przynajmniej dziesięć.

– Kandydatów jest trzydziestu jeden. Komisja konkursowa będzie więc stała przed bardzo trudnym zadaniem, ale chcemy ten wybór przeprowadzić w możliwie najbardziej zobiektywizowany sposób. Wszystkie kategorie, a więc osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne, są równorzędne i stypendystów będziemy wskazywać prezydentowi do ostatecznego wyboru spośród wszystkich zgłoszonych osób – wyjaśniał na antenie Radia Ostrowiec Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Przypomnijmy, że o stypendia w wysokości 10 tysięcy złotych, które zostaną wypłacone w jednej transzy, ubiegać mogli się – przez dyrektorów swoich placówek – uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, a więc także szkół prywatnych.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia