Sala koncertowa zaczyna piąć się w górę

Wykonane są już wykopy, wylewana jest płyta fundamentowa i wkrótce mury budowanej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim sali koncertowej zaczną piąć się w górę.

– Roboty idą zgodnie z harmonogramem, nie ma opóźnień, więc jesteśmy zadowoleni z tempa prac – mówi Krystyna Wiorek z firmy Eko Invest, która jest inwestorem zastępczym. Prace budowlane w ramach pierwszego etapu, które rozpoczęły się pod koniec czerwca, mają potrwać do końca października. – Pierwszy etap to jest stan surowy zamknięty, czyli powstanie przykryty budynek, zostaną zamontowane okna oraz wstawione drzwi zewnętrzne, a także wszystkie instalacje podposadzkowe. Pozostałe roboty są ujęte w drugim etapie – dodaje.
Dyrektor szkoły Ewa Jurkowska-Siwiec liczy, że salę koncertową będą mogli uroczyście otworzyć podczas inauguracji roku szkolnego 1 września 2022 roku. – Czekamy na oficjalną informację, ale mamy już zapewnienie pana doktora Zdzisława Bujanowskiego, dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej o przyznaniu funduszy na wykonanie drugiego etapu inwestycji, a więc obejmującego roboty wykończeniowe oraz wyposażenie obiektu. Jeszcze w tym roku mamy otrzymać środki na aktualizację projektu, który powstał w 2013 roku i wymaga aktualizacji i zaraz po tym środki na wykonanie drugiego etapu – mówi dyrektor Jurkowska-Siwiec.
Cała inwestycja będzie kosztować blisko 18 milionów, a środki pochodzą z rezerwy Centrum Edukacji Artystycznej.
Sala koncertowa pomieści 265 osób, powstanie studio nagrań, zaplecze dla artystów. Będzie również sala dla orkiestry, sala rytmiki, dwie sale dla klasy perkusji, a także pokoje gościnne na potrzeby organizacji dużych konkursów.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia