W „dwójce” w Starachowicach powstaje wyjątkowa klasa – ruszył nabór

Klasa dla dzieci ze spektrum autyzmu powstaje w Starachowicach. W szkole podstawowej nr 2 ruszył nabór uczniów do klasy pierwszej. Nauczyciele zakończyli już szkolenia, które prowadzili eksperci z Fundacji – Instytut Wspierania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

– Wysłaliśmy nauczycieli na specjalistyczne kursy, aby byli przygotowani na nauczanie dzieci jak najlepszymi, najnowocześniejszymi metodami – mówi prezydent Marek Materek.

Instytut Wspierania Rozwoju Dziecka od 15 lat szerzy idee skutecznej terapii dla dzieci ze spektrum autyzmu w Polsce.
– Staramy się także, żeby docelowo nasza szkoła stała się placówką rekomendowaną przez Instytut Wsparcia Rozwoju Dziecka – dodaje prezydent Starachowic.

Specjalna klasa powstała na wskutek próśb rodziców. Warunkiem przyjęcia do niej jest orzeczenie lekarza o niepełnosprawności dziecka w zakresie spektrum autyzmu.
– Maksymalnie w takim oddziale znajduje się czworo uczniów. Jest to praca niemalże jeden na jeden, ponieważ podczas lekcji musi być przynajmniej dwóch nauczycieli. Warunki dla naszych dzieci będą bardzo dobre, a my także postaramy się żeby zajęcia dla nich były na jak najwyższym poziomie – mówi dyrektor szkoły Agnieszka Samsonowska.

I dodaje, że każde dziecko będzie miało wypracowany, wspólnie z nauczycielem i rodzicami indywidualny proces terapeutyczny. Dla potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu w SP nr 2 zostało przygotowane nowoczesne boisko, urządzona sala językowa i przyrodnicza.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia