Nowoczesny wóz dla ostrowieckich policjantów

Supernowoczesny Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego trafił na wyposażenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. To specjalistyczny pojazd, który wykorzystywany jest do zabezpieczenia i likwidacji skutków wypadków drogowych.

Takich pojazdów o wartości 460 tysięcy złotych każdy Komenda Główna Policji kupiła 77. Do województwa świętokrzyskiego trafiły dwa, oprócz Ostrowca, także do Komendy Miejskiej w Kielcach. – Staraliśmy się o ten pojazd przez przeszło cztery lata, ponieważ nasz pojazd jest już stary i nie jest tak dobrze wyposażony, jak ten nowy – mówi Dominik Kowalski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy, wyjaśniając, że to biuro na kółkach jest wyposażone w laptopa, drukarkę, wi-fi, sieć wewnętrzną. – Na wyposażenie składa się też kolczatka wykorzystywana w działaniach pościgowych i posterunkach blokadowych, sprzęt techniczny bezpieczeństwa ruchu drogowego służący do zabezpieczania wypadków drogowych, a więc znaki, światła, lampy błyskowe. Pojazd jest wyposażony w tablicę świetlną na dachu, na której również możemy wyświetlać znaki i informacje o wypadkach, objazdach, zwierzętach na drodze – dodaje naczelnik Kowalski.
Samochód pierwszy raz wyjechał do zdarzeń już wczoraj, ku radości samych policjantów. – Przyznajemy, że robi na nas. wrażenie – słyszymy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia