Uważajcie na SMS-y, które sugerują kliknięcie w link, by odczytać wiadomość jakoby zostawioną w poczcie głosowej!

źródło zdjęcia: Pixabay

Najprawdopodobniej nowy sposób wykradania pieniędzy wymyślili oszuści. W ostatnim czasie mieszkańcy Ostrowca otrzymują SMSy o tym, że na swojej poczcie głosowej mają zostawioną wiadomość.

Po jej otworzeniu pojawia się link, którego nazwa jest bardzo podejrzana. Prawdopodobnie kliknięcie w niego może ułatwić dostęp do naszych danych. Lepiej więc tego nie robić i sms-a od razu skasować.
– Od kilku dni otrzymuję tego typu SMS- y przynajmniej raz dziennie – relacjonuje pani Małgorzata z Ostrowca, która udostępniła nam wspomnianą wiadomość. Podobne SMS-y otrzymało wielu mieszkańców miasta.
Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu mówi, że nie otrzymali jeszcze sygnałów o tego typu podejrzanych SMS-ach. Dodaje, że to pewnie tylko kwestia czasu, ponieważ oszuści wciąż wymyślają nowe sposoby wyłudzania pieniędzy i wielu zbyt ufnych obywateli daje się na nie nabrać.
– Oszuści za każdym razem zaskakują swoimi pomysłami. Postęp cywilizacyjny spowodował, że duża część naszego życia przeniosła się do internetu – mówi.
Dlatego policja apeluje aby zachować szczególną ostrożność w przypadku podejrzanych SMS-ów, maili i telefonów.
– Ostrzegamy wszystkich, aby uważali i nie wchodzili w linki które otrzymują, których są niepewni skąd one pochodzą. Za każdym razem taką wiadomość należy zweryfikować, trzeba być czujnym i ostrożnym, zachować zdrowy rozsądek. Przestępcy za każdym razem próbują wywrzeć presję na swojej ofierze, starają się tak działać aby w pośpiechu nabrała się na ich sposób działania – tłumaczy Ewelina Wrzesień.

Wszelkie tego typu zdarzenia należy niezwłocznie zgłosić na policję.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia