Gmina Zawichost liderem szczepień w województwie świętokrzyskim

Ponad milion szczepień wykonano do tej pory w województwie świętokrzyskim.

W pełni zaszczepionych, czyli po podaniu dwóch dawek preparatów firm Moderna, Pfizer, Astra Zeneca lub jednej dawki firmy Johnson&Johnson jest blisko 470 tysięcy osób w regionie.
Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy to mieszkańcy województwa, ponieważ preparat mogły przyjmować także osoby spoza świętokrzyskiego.
W ciągu ostatniej doby zaszczepiono ponad 2600 osób, z czego blisko 1500 zaszczepiło się w pełni, co stawia nasze województwo na szóstej od końca pozycji pod względem dobowych raportów.
Za nami są kolejno województwa warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, lubuskie, podlaskie i opolskie.
Tymczasem Ostrowiec Świętokrzyski spadł na 14. pozycję pod względem zaszczepionych mieszkańców w województwie świętokrzyskim. W pełni zaszczepionych jest ponad 46 procent mieszkańców, a wyprzedzają nas między innymi Starachowice, Skarżysko-Kamienna i Sandomierz. Ciekawostką jest fakt, że Kielce spadły w ostatnim czasie z pierwszego miejsca na drugie. Największe miasto w naszym województwie wyprzedziła gmina Zawichost, gdzie zaszczepiło się w pełni już blisko 52 procent mieszkańców. Podium zamyka Jędrzejów.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia