Gmina Bodzechów przyłącza kolejnych mieszkańców do sieci kanalizacyjnej

żródło: pixabay.com

Do końca tego roku ma zakończyć się budowa 3,5 km sieci kanalizacyjnej w Miłkowie w gminie Bodzechów, a samorząd jeszcze w tym roku planuje wykonać przyłącza w kolejnych miejscowościach – Szyby, Podszkodzie, Sarnówek Duży i Stara Dębowa Wola.

– Mieszkańcy zadeklarowali już wstępnie, kto będzie chciał skorzystać z dofinansowania do budowy przyłączy. W sumie we wspomnianych wcześniej miejscowościach wykonane zostanie blisko 200 przyłączy – mówi Jarosław Dębicki, zastępca wójta gminy Bodzechów. Dodaje, że główne rurociągi zostały już wykonane, więc zakres prac obejmuje teraz tylko te związane z przyłączeniem mieszkańców i uporządkowaniem terenów na przyłączanych posesjach, czy odtworzeniem fragmentów chodników.

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy wciąż mogą liczyć na dofinansowanie przyłączy do sieci. – Jeżeli długość przyłącza do danej posesji wyniesie więcej niż 10 metrów gmina pokryje w całości koszt budowy, a do 10 metrów mieszkańcy dostaną dofinansowanie w kwocie 50 złotych za metr – podkreśla Jarosław Dębicki.
Przyłączenie do sieci sanitarnej nowych mieszkańców powinno zakończyć się w połowie listopada.

/paw/

Ważne wydarzenia