Wkrótce ruszy przebudowa ulic 11 Listopada i Samsonowicza

Pod tego koniec tego miesiąca rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem ulicy 11 Listopada i przebudową ulicy Samsonowicza. Powiat ostrowiecki przekazał wykonawcy plac budowy.

– W tym momencie wykonawca organizuje siły i środki żeby przystąpić do tych robót budowlanych. Czekamy również jako zarządzający ruchem na drogach powiatowych i gminnych na złożenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas ich prowadzenia. Z tego co wiem projekt ten został już przedłożony do opiniowania przez służby marszałka, wojewody oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu. Dopiero po zatwierdzeniu harmonogramu prac wykonawca będzie mógł przystąpić do robót.
Przypomnijmy, że na inwestycję składa się przebudowa ulicy 11 Listopada wraz z budową ścieżek rowerowych, zatoczek autobusowych i bus pasów oraz budowa ronda turbinowego w miejscu skrzyżowania z ulicą Samsonowicza.
Wzdłuż samej Samsonowicza także powstanie ścieżka rowerowa.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu 'Ekologiczny Transport Miejski’ a jej koszt to ponad 18 milionów złotych. Ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia