Ugoda z lekarzami. Dyrektor szpitala wycofuje rezygnację

Doktor Adam Karolik, dyrektor medyczny ostrowieckiego szpitala wycofał swoją rezygnację ze stanowiska, którą złożył 3 sierpnia w starostwie powiatowym na znak protestu przeciwko roszczeniom płacowym części kadry medycznej.

Decyzję tłumaczył dziś na konferencji prasowej tym, że doszło do ugody między nim a radiologami, którzy po złożeniu wypowiedzeń odeszli z lecznicy. Trzech z czterech radiologów wraca do pracy.

– Mamy wstępną ofertę współpracy, ale już na innych zasadach niż do tej pory. Będzie to forma nie etatu, a kontraktu – wyjaśnia doktor Karolik. I dodaje: – Nadal staramy się o pozyskanie nowych lekarzy  radiologów, ponieważ jednak praca radiologa z możliwością obecności przez całą dobę to duża zaleta dla szpital.

Starostwo powiatowe w Ostrowcu ogłosiło konkurs na dyrektora naczelnego lecznicy i do czasu jego wyboru doktor Karolik będzie kierował szpitalem.
– Ja swojego zdania nie zmienię i – tak jak zapowiadałem – nie wezmę udziału w konkursie. Z chwilą, gdy zostanie wybrany nowy dyrektor naczelny, a mam nadzieję że stanie się to szybko i moja funkcja się zakończy – dodaje.

Doktor Adam Karolik przestrzegał dziś także przed czwartą falą koronawirusa. Mówił, że może się ona rozpocząć już za kilka tygodni, choć na nieco mniejszą skalę, bo część osób przyjęła szczepionkę na COVId-19.
– Czwarta fala koronawirusa zaczyna do nas dochodzić. Dwa przypadki z naszej placówki zostały dziś odesłane do szpitala w Starachowicach, a przez dwa miesiące nie mieliśmy żadnego przypadku COVID-19 – podkreślał dyrektor lecznicy, zachęcając do szczepień.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia