Trwają prace wykończeniowe w budynku kina Etiuda

Trwa remont budynku dawnego Zakładowego Domu Kultury, w którym mieści się kino Etiuda. Wszystkie prace rozbiórkowe zostały zakończone. Teraz wykonywane są prace termomodernizacyjne, wymiana połaci dachowych nad salą widowiskową oraz nad powstającym tu Centrum Tradycji Hutnictwa.

– Są to dla nas elementy priorytetowe, bo chcemy zamknąć ten obiekt przed okresem zimowym. Trwają też prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Wymienione zostały wszystkie elementy konstrukcyjne i elementy żelbetowe. Stawiamy ścianki działowe, robimy wylewki oraz łazienki. Docieplamy także te części, które są do wykonania – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu.

Niebawem rozpoczną się prace związane z dociepleniem nowo powstałej ściany budynku za sceną od strony Młynówki, a potem z odnowieniem elewacji obiektu. A ta, zwłaszcza od strony głównej alejki prowadzącej do parku, czyli ulicy Miry Kubasińskiej jest objęta nadzorem przez kuratora zabytków. – Elewacja w tym miejscu zostanie rzeczywiście tylko odnowiona i poddana renowacji. Jej kolorystyka pozostanie w tym samym odcieniu. Ze względu jednak na to, że ma ona już kilkadziesiąt lat, to musimy ją oczyścić i wypiaskować oraz zabezpieczyć. Jest to charakterystyczna elewacja, którą kurator zabytków zalecił nam utrzymać tej samej stylistyce w ramach tego projektu. W takiej też technologii będziemy ją wykonywali – podkreśla naczelnik Majcher.

Przebudowa potrwa do lipca przyszłego roku. Prace idą zgodnie z harmonogramem, a termin realizacji inwestycji nie jest zagrożony. Wartość prac remontowych wynosi ponad 21,5 miliona złotych. Równocześnie trwają prace związane z wykonaniem multimedialnej wystawy poświęconej przemysłowej historii miasta w Centrum Tradycji Hutnictwa.


/paw/

Ważne wydarzenia