Groźby pozbawienia życia pod adresem prezydenta Ostrowca. Sprawą zajmuje się policja

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego otrzymał pogróżki pozbawienia życia. Wulgarny i anonimowy mail wpłynął w ostatni piątek na główną skrzynkę Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak ustaliło Radio Ostrowiec, nadawca pisze w nim między innymi, że daje prezydentowi 'kilka dni na pożegnanie się z bliskimi’ i zapowiada, że 'wepchnie mu nóż w gardło’. Jeszcze tego samego dnia zawiadomiona została o tym policja. – Trwają czynności zmierzające do ustalenia nadawcy tej wiadomości. Z takich wstępnych informacji wynika, że maile o podobnej treści trafiły do wielu prezydentów na terenie całej Polski – mówi Rafał Dobrowolski, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaznaczając, że do sprawy, jak do każdej groźby karalnej, podchodzą bardzo poważnie. Z uwagi na prowadzone czynności nie zdradza dokładnej treści maila.
Sprawy nie chce komentować prezydent Górczyński.
W regionie maile z groźbami pozbawienia życia otrzymali w ostatnich dniach Bogdan Wenta, prezydent Kielc oraz prezydent Skarżyska Kamiennej Konrad Kroning. Pogróżki dostali też prezydenci Białegostoku, Poznania, Wrocławia, czy Rzeszowa.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia