Termin oddania lądowiska zostanie dotrzymany. Będą jednak utrudnienia dla pacjentów i personelu

W związku z budową lądowiska dla helikopterów na dachu budynku C ostrowieckiego szpitala od dziś (9 sierpnia) pracownicy i pacjenci muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Wyłączona z użytkowania będzie jedna z wind towarowych, co oznacza, że personel będzie zmuszony do korzystania z wind dla pacjentów. – Utrudnienia związane będą z wymianą szybu windowego, tym bardziej, że tych wind na terenie szpitala jest mało. Szpital budowany w latach 60-tych, a wtedy nikt nie pomyślał, że w lecznicy dostępnych powinno być więcej wind. To będzie utrudnienie zwłaszcza dla personelu placówki – mówi doktor Adam Karolik.
Ta część budowy potrwa dwa tygodnie. Jak mówi dyrektor szpitala, utrudnienia związane z budową lądowiska okazały się znacznie mniejsze niż przewidywali. Pierwotnie planowali zamknięcie sali pooperacyjnej na oddziale chirurgii, bo to nad nią powstaje lądowisko. Okazało się, że nie było takiej potrzeby. Prace przebiegły sprawnie, a jedyną uciążliwością był hałas. Termin wykonania lądowiska ma zostać dotrzymany. – Cieszę się, że wreszcie widać pierwsze efekty. Widać już pierwsze elementy tego lądowiska – zaznacza.

Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do końca listopada tego roku. Kosztować będzie blisko 4 miliony 700 tysięcy złotych, w lądowisko buduje firma Heli-Factor z Warszawy.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia