Elkom Trade w nowej siedzibie i z wielkimi planami na przyszłość

Z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wspierających inwestycje banków oraz podmiotów, ale także w gronie pracowników nową siedzibę na terenach inwestycyjnych przy ulicy Przemysłowej otworzyła dziś ostrowiecka spółka Elkom Trade.

Symboliczną wstęgę przecięli starosta Marzena Dębniak, prezydent Jarosław Górczyński i prezes spółki Tomasz Piersa. – Niech nam się tu powodzi – mówił prezes Elkom Trade, wcześniej dziękując zaproszonym gościom za udzieloną pomoc, a załodze za pracę.
Budowa hali produkcyjnej o powierzchni blisko 6 tysięcy m2 oraz budynku socjalno-biurowego, a także wyposażenie w nowoczesne urządzenia parku maszynowego kosztowało 20 mln złotych, z czego 6 mln sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Ta inwestycja otwiera nam drogę do dalszego rozwoju – wyjaśnia prezes Piersa. Firma z 50-letnim doświadczeniem w branży metalowej swoje produkty, czyli pojemniki siatkowe i stelaże dostarcza do ponad 100 krajów na całym świecie. – Ta inwestycja ma otworzyć nam jeszcze szersze horyzonty, co jest związane z opracowywaną przez nas strategią rozwoju, którą będziemy wdrażali już w listopadzie tego roku. Chcemy nie tylko poszerzyć rynki, na których pracujemy, ale także zakres działalności. Zamierzamy wśród naszych klientów wprowadzić najnowsze metody zarządzania tymi nośnikami, które dostarczamy, a są to potężne floty nośników. U niektórych klientów sięgają nawet kilkuset tysięcy pojemników – dodaje. Wyroby Elkom Trade pracują w magazynach wielkich koncernów światowych, takich jak Coca – Cola, Loreal czy Rossmann.

Prezydent Jarosław Górczyński podczas uroczystości podkreślał odwagę właścicieli, którzy jako pierwsi zdecydowali się na zlokalizowanie swojej firmy na terenie tworzonego Ostrowieckiego Kompleksu Inwestycyjnego. – To jest ważne wydarzenie dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, gdy rozwija się firma produkcyjna, za czym irozwija się handel i usługi. Oni mieli najtrudniej, bo byli pierwszymi, którzy zdecydowali się zainwestować swój kapitał. Jeszcze kilka lat trzeba było być wizjonerem, mieć plany i odwagę, żeby zrealizować takie przedsięwzięcie, wybudować tak potężną halę w dziewiczym terenie. Każda kolejna firma, która zainwestowała w tę strefę miała już dużo łatwiej – wyjaśniał.

Elkom Trade, który dotąd mieścił się przy ulicy Targowej, zatrudnia blisko 200 osób i zamierza zwiększyć zatrudnienie o około 40 pracowników. Będą rekrutować kadrę  produkcyjną, specjalistów sprzedaży i obsługi klientów zagranicznych, programistów, inżynierów. – Potrzebujemy nowych kompetencji pod kątem nowych konstrukcji, nowych technologii i widzimy u nas bardzo chętnie absolwentów szkół wyższych o specyfice technicznej, począwszy od automatyki przez konstrukcje metalowe – mówi Piotr Michalak, wiceprezes przedsiębiorstwa.

Zaproszeni goście mieli dziś okazję obejrzeć nowe halę oraz biurowiec. Dodajmy, że to trzecia firma, która już rozpoczęła produkcję na terenie inwestycyjnym przy ulicy Przemysłowej. Budowę rozpoczęła kolejna.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia