’Mała’ obwodnica Ostrowca czeka na zezwolenie wojewody na budowę

Kolejny krok w stronę budowę małej obwodnicy Ostrowca został wykonany. Wojewoda Świętokrzyski wszczął procedurę wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Chodzi o odcinek od węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755, a zakończony na ul. Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9, będącej wylotem z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa.
Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że prace idą zgodnie z harmonogramem. Przypomina, że inwestycja realizowana jest w trybie 'Projektuj i buduj’.

– Wykonawca zgodnie z harmonogramem do maja bieżącego roku wykonał projekt budowlany i złożył wniosek o uzyskanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej do wojewody świętokrzyskiego. Wydanie decyzji planowane jest w tym roku a to oznacza, że w przyszłym roku wykonawca będzie mógł przystąpić do robót budowlanych – mówi.

Obwodnica ma być gotowa w pierwszej połowie 2024 roku. Jej długość wyniesie ponad 3 kilometry. Planowana jest, m.in. budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.
Obwodnica kosztować będzie około 53 milionów złotych.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia