Happy bus czyli mobilny raj dla najmłodszych zawita do Ostrowca

żródło: Fundacja Happy Kids

Od 6 do 8 sierpnia na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie stacjonował Happy Bus czyli mobliny plac zabaw łódzkiej fundacji Happy Kids. Do wspólnej zabawy zapraszają wolontariusze, którzy przygotowali mnóstwo różnorodnych atrakcji. Będą m.in. kulki w basenie, dmuchańce, zjeżdżalnie i ogromne klocki, kącik plastyczny a także zajęcia sportowe i językowe.

– Cieszę się, że Happy Bus pojawi się w naszym mieście. To było moje marzenie, aby taki mobliny plac zabaw pojawił się w Ostrowcu – podkreśla Małgorzata Chrzanowska, która od 6 lat jest wolontariuszką w Fundacji Happy Kids. – Pomysłodawcą całego projektu był 11 lat temu prezes fundacji Aleksander Kartasiński, który dostrzegł wakacyjny problem dzieci zarówno na wsiach, małych miejscowościach czy też miastach. Widział, że dzieci nie wyjeżdżają na wakacje, nie stać ich, bądź rodzice po prostu pracują. Zrodził się wtedy pomysł uruchomienia takiego projektu Happy Bus, który dzięki naszym wolontariuszom tworzy trzy dniową akcję i atrakcje dla dzieci, które jak się okazuje często jeżdżą do pobliskich miejscowości za nim – mówi i dodaje, że teraz marzy o tym, aby Ostrowiec stał się najfajniejszym przystankiem w całej Polsce. – Jako wolontariusze organizujemy warsztaty z zaplatania bransoletek z muliny, z malowania bawełnianych toreb farbami – zaznacza wolontariuszka z Ostrowca. Ponadto wolontariusze cały czas są chętni do pomalowania uśmiechniętych buziek dzieci czy zaplatania kolorowych warkoczyków.

Przystanek Happy Bus w Ostrowcu będzie dostępny w przyszły weekend – w piątek, sobotę i niedzielę – w godzinach od 10 do 17. Wejście na plac zabaw jest dla wszystkich bezpłatne.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia