Dwa dni na złożenie wniosku o dofinansowanie kształcenia dla pracownika

żródło: pixabay.com

29 lipca startuje nabór wniosków o dofinansowanie kształcenia pracowników i pracodawców ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Ta forma wsparcia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. W pierwszym półroczu ostrowiecki Powiatowy Urząd Pracy miał do dyspozycji na ten cel 600 tysięcy złotych. – Wszystkie zostały wydatkowane – podkreśla dyrektor Małgorzata Stafijowska. – Tym sposobem uchroniliśmy 102 miejsca pracy. Teraz otrzymaliśmy 45 tysięcy złotych w ramach rezerwy KFS. Doszliśmy jednak do porozumienia z pracodawcami zainteresowanymi szkoleniami, że podczas tego naboru pierwszeństwo skorzystania ze szkoleń będą miały te firmy, które nie korzystały do tej pory z tej formy wsparcia – podkreśla. Zaznacza, że sfinansowane może być tylko jedno szkolenie danego pracodawcy czy pracownika. Warunkiem uzyskania tych środków jest spełnienie co najmniej jednego z 6 priorytetów określonych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Jeżeli zauważymy, w momencie zamknięcia naboru, że nie ma zainteresowania w poszczególnych priorytetach i nie wpłyną tam żadne wnioski, przesuniemy niewykorzystane środki tam, gdzie to zainteresowanie jest największe – dodaje.

Nabór wniosków potrwa tylko dwa dni. Można je składać do 30 lipca do godziny 14:30. Dokumenty można złożyć zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej urzędu pracy w Ostrowcu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia