Miasto ponownie wystawia na przetarg budynek po bibliotece

Budynek, który w przeszłości był siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu przy ul. Wardyńskiego został ponownie wystawiony przez samorząd Ostrowca na sprzedaż.

Jak mówi Teresa Osojca, zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego ostrowieckiego magistratu, zaproponowana cena wynosi 590 tysięcy złotych, czyli tyle ile w poprzednim przetargu. Miasto nie zdecydowało się na obniżenie ceny, ponieważ zdaniem urzędników nieruchomość ta jest bardzo atrakcyjna i zaproponowana kwota odpowiada wartościom rynkowym.

– Nieruchomość ta jest położona w centrum miasta w otoczeniu wielu instytucji finansowych i kultury. W sąsiedztwie jest także urząd miasta. Powierzchnia działki wynosi 2043 metrów kw., poza tym na działce znajduje się budynek parterowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 347 metrów kw. Ponadto na działce znajdują się dwa budynki – godpodarczy i garażowy – wyjaśnia Teresa Osojca.

Przetarg na tę nieruchomość odbędzie się 21 września. Wcześniej chętne firmy bądź osoby fizyczne muszą wpłacić wadium w wysokości 10 procent wartości obiektu. Pełny opis sprzedawanej nieruchomości znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia