„Rowerowe wakacje” i „Akcja Wakacje” w Parku Miejskim

Miłośnicy jazdy na rowerze, choć nie tylko, byli uczestnikami pikniku 'Rowerowe wakacje’ organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz „Akcji Wakacje” Radia Ostrowiec.

Atrakcji nie brakowało. Była i gra terenowa i akrobacje rowerowe, pogadanki o bezpieczeństwie ruchu, konkursy i zabawy dla dzieci. – Super konkursy, super pogoda, tylko wsiadać i jeździć na rowerze – mówił nam 8 – letni Michał, który wraz z rodzicami wziął udział w grze terenowej przygotowanej przez MOSiR.  Dzieci były zadowolone z imprezy, a dziadkowie, że oferta organizatorów wyciągnęła je z domu.
– Chciałabym, żeby młodzież się spotykała, uprawiała sporty, a dzięki takim wydarzeniom możemy wyjść z domu i fajnie ten czas spędzić, zwłaszcza aktywnie – mówiła babcia 9 – letniego Tomka.

Niektórzy na festyn wpadli wprost 'z drogi’ jak pan Maciej – Jadąc samochodem zawsze słucham radia. W Radiu Ostrowiec usłyszałem o tej imprezie. Bardzo mnie zainteresowała, bo sam jeżdżę dużo na rowerze i chciałem zobaczyć, co tu ciekawego się dzieje – mówił.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zabytkowych rowerów , w którym perełką był XIX – wieczny bicykl oraz konkursy, w których można było wygrać szereg nagród. A niektóre z konkursów były bardzo pomysłowe m.in. rzut oponą do celu, gdzie główną nagrodą było zdjęcie na XIX – wiecznym bicyklu.

Nie brakowało także chętnych do udziału w konkursach Radia Ostrowiec. Przegranych nie było, każdy uczestnik otrzymał radiowe gadżety, a zwycięzcą okazał się 5 – letni Franek, który w nagrodę odebrał prezent podarowany przez gościa Radia Ostrowiec prezydenta Jarosława Górczyńskiego.
– Zależy nam żeby Ostrowiec był miastem przyjaznym rowerzystom – mówił prezydent Górczyński w naszym studiu plenerowym. – Miasto inwestuje w ścieżki rowerowe. W najbliższym czasie wraz ze starostwem powiatowym budować będziemy ścieżki rowerowe przy ulicy 11 Listopada i Samsonowicza. Zaczynamy również odnawiać i remontować stare ścieżki. Kiedyś budowano je z kostki betonowej „behaton”, która się nie sprawdziła, dlatego na większości ścieżek będziemy układać kostkę bezfazową, a jeśli to tylko będzie możliwe to najlepszą z asfaltu – dodawał prezydent miasta.

Mnóstwo radości najmłodszym uczestnikom sprawił sprzęt elektroniczny i rowerowe akcesoria ufundowane przez naszych sponsorów sklep motocyklowo – rowerowy 'Moto – Rower RS’ i Market remontowo – budowlany 'DOMI’.
A lody ufundowane przez sieć sklepów Biedronka w Ostrowcu Świętokrzyskim w akcji 'Lodowa radość’ rozeszły się w pół godziny.

/joge/

Ważne wydarzenia