Samorządy Ostrowca i Kunowa pozyskały środki z programu „Sportowa Polska 2021”

Dwie gminy w powiecie ostrowieckim otrzymają finansowanie z rządowego programu 'Sportowa Polska 2021′, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych, dotyczących obiektów sportowych.

Blisko 700 tysięcy złotych otrzyma Ostrowiec, a konkretnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak mówi dyrektor Piotr Węglewicz, pozyskane środki posłużą do modernizacji krytej pływalni Rawszczyzna. Zajmie to dwa lata.
– W tym roku wymienimy system ostrzegania dźwiękowego wraz z nagłośnieniem w pływalni, które ma już 17 lat w ostatnim czasie uległo awarii. Planujemy wymienić także oświetlenie w pływalni, ponieważ obecnie korzystamy z żarówek metalohalogenkowych. To bardzo dobry system oświetlenia, ale już nie jest dostępny na rynku, dlatego są problemy z dostępnością części zamiennych – wyjaśnia.
Oprócz tego MOSiR planuje w tym roku wymienić oświetlenie awaryjne, a także wannę z hydromasażem, która też ma już 17 lat. W przyszłym roku dokończona zostanie wymiana armatury sanitarnej w łazienkach, wymienione drzwi w szatniach i łazienkach oraz drzwi zewnętrzne do budynku, którymi automatycznie sterować będzie fotokomórka. Zamontowane mają zostać także nowoczesne tablice dotykowe, które używane będą podczas zawodów. Wartość wszystkich zaplanowanych prac opiewa na kwotę blisko 1 miliona 700 tysięcy złotych. Ponad 450 tysięcy złotych pozyskała z tego samego programu także gmina Kunów. Burmistrz Lech Łodej podkreśla, że za te środki w mieście zostanie utworzona strefa relaksu.
– Pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu przy ulicy Laski w centrum Kunowa o powierzchni około 3 hektarów. Będą wykonane piękne alejki obsadzone roślinnością miododajną, powstanie kwietna łąką, a także infrastruktura sportowa. Przede wszystkim mowa o skateparku, będzie siłownia zewnętrza, a także nowy plac zabaw z trwałymi w eksploatacji urządzeniami – tłumaczy.
Mieszkańcy, zarówno ci najmłodsi jak i starsi będą mogli korzystać ze strefy relaksu w przyszłym roku.

/bart/

Ważne wydarzenia