Cytomammobus na ostrowieckim rynku. Bezpłatna mammografia i cytologia dla kobiet

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne można wykonać w Ostrowcu. Od wczoraj na Rynku stacjonuje mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Pierwszego dnia na badania zgłosiło się 12 pań.

– Zdecydowałam się przyjść, aby wykonać badanie mammografii i cytologii. Są to ważne badania dla kobiety i myślę, że jeżeli jest okazja to warto z niej skorzystać- mówi pani Teresa, mieszkanka Ostrowca.

Pomimo pandemii mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą bez przeszkód korzystać z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej.
– Bezpłatne badanie cytologii przysługuje paniom w wieku od 25 do 59 roku życia, zaś badanie mammografii wykonywane jest w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat – informuje pielęgniarka wykonująca badanie.
Cytomammobus na ostrowieckim Rynku czeka na pacjentki do piątku.
– Jesteśmy dostępni do piątku, w godzinach od 10 do 16. Aby wykonać badanie trzeba zarejestrować się telefonicznie – dodaje.

Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Numer telefonu, pod którym można umówić badanie jest dostępny na stronie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz ostrowieckiego urzędu miasta.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia