W dwóch placówkach w Ostrowcu zrealizujesz badania w ramach programu „Profilaktyka 40 Plus”

żródło: pixabay.com

Już w kilkunastu punktach medycznych w województwie świętokrzyskim można wykonać nieodpłatne badania w zakresie pilotażowego programu „Profilaktyka 40 Plus”. Najwięcej miejsc, które realizują świadczenia znajduje się w Kielcach.

– Nie wszystkie placówki medyczne znajdujące się na terenie naszego województwa realizują bezpłatne badania. W tym momencie jest 11 takich miejsc, ale coraz więcej punktów medycznych składa dokumenty i ta liczba z dnia na dzień będzie rosła. W Ostrowcu badania można zrobić w G.V.M. CARINT przy Szymanowskiego 11 oraz w punkcie Diagnostyki przy ulicy Siennieńskiej 12 – mówi Marzena Nosek ze świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Przypomnijmy, że z bezpłatnych badań mogą skorzystać osoby, które ukończyły 40 rok życia i wypełniły ankietę zdrowotną dostępną w Internetowym Koncie Pacjenta. Po uzupełnieniu ankiety wystawione zostanie e-skierowanie na odpowiedni pakiet badań, a te można wykonać w placówkach, które realizują program. – Wystarczy, że pacjent zgłosi się do punktu z dowodem osobistym – dodaje Marzena Nosek podkreślając jednocześnie, że uwzględniany jest rok urodzenia a nie dany miesiąc czy dzień.

Szczegółowy wykaz placówek wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej świętokrzyskiego NFZ-tu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia