Starachowiczanka 15 lat walczyła o remont ulicy, wreszcie się udało

– Budżet Obywatelski ma sens – mówi Maria Dubno, mieszkanka ulicy Licealnej w Starachowicach, która po latach doczekała się jej remontu.


Pierwsze starania o przebudowę ulicy przy której mieszczą się, m.in. dwie szkoły średnie rozpoczęła wiele lat temu.

– Walczyłam o to już od 2005 roku. Do 2008 roku wysyłałam pisma, ale wtedy nie było jeszcze środków z Unii Europejskiej, dzięki którym obecnie tyle dróg zostało wyremontowanych. Ale dzięki dużemu zaangażowaniu prezydenta miasta, który bardzo zachęcał i promował Budżet Obywatelski zdecydowałam się w jego ramach zawalczyć o środki. Zaangażowali się w całą inicjatywę także mieszkańcy i udało się. Wygraliśmy zbierając bardzo dużo podpisów pod naszym projektem – mówi Maria Dubno.
A wniosek do Budżetu Obywatelskiego złożyła w 2017 roku. W zbieraniu podpisów pomogli sąsiedzi, znajomi i radni, ale na wykonanie trzeba było trochę poczekać. Urzędnicy musieli przygotować dokumentację, uzyskać niezbędne zezwolenia.
Remont ulicy kosztował 250 tys. zł. Nawierzchnia została wykonana z kostki brukowej, chodnik z płyt parkowych, zamontowane stylowe latarnie uliczne.

Prezydent Marek Materek dziękował mieszkańcom za zaangażowanie, a radnym za dobrą współpracę, która daje miastu i jej mieszkańcom wiele korzyści.
– Dzięki tej współpracy w roku 2021 możemy zrealizować mnóstwo zadań drogowych w różnych częściach naszego miasta. I mamy też pomysły na to, w jaki sposób pozyskać środki na realizację kolejnych przedsięwzięć drogowych – podkreśla.

Prezydent Materek zapowiedział, że w najbliższej przyszłości miasto chce wyremontować kolejne ulice w tym rejonie miasta.

Ważne wydarzenia