Nowy chodnik i wyczekiwana ścieżka rowerowa w gminie Bodzechów

Po wielu latach próśb mieszkańców wreszcie do skutku dojdzie budowa chodnika w miejscowościach Świrna i Jędrzejowice w gminie Bodzechów i ścieżki rowerowej w Dębowej Woli.

Jego zaprojektowanie utrudniały skomplikowane kwestie własności gruntów przez które miał biec chodnik. Teraz wreszcie udało się w przetargu wyłonić firmę, która zajmie się przygotowaniem projektu.
– Niebawem w Świrnie i Jędrzejowicach pojawią się projektanci, którzy wytyczą chodniki. To bardzo potrzebna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Kolejną długo wyczekiwaną inwestycją jest w tej części gminy Bodzechów budowa ścieżki rowerowej w Dębowej Woli. Projekt przygotowany przez samorząd we wnioskach o dofinansowanie inwestycji został bardzo dobrze oceniony przez ekspertów, ale znalazł się na liście rezerwowej i wciąż nie może się doczekać decyzji o przyznaniu środków.
– Nie czekając dłużej wystąpimy o środki w ramach  Polskiego Ładu na budowę tej ścieżki. Jestem przekonana, że mieszkańcy tamtej części gminy wreszcie się jej doczekają – zapowiada wiceprzewodnicząca Sobieraj.

Przypomnijmy, że do tego programu samorządy mogą złożyć po trzy wnioski. Bodzechów wystąpi ponadto o fundusze na modernizację hali gimnastycznej w Chmielowie oraz remonty dróg.

Podziel się

Ważne wydarzenia