Dwóch policjantów po służbie uratowało desperata, który chciał targnąć się na życie

źródło zdjęcia: KPP Ostrowiec

Dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu uratowało życie mężczyzny, który groził, że targnie się na swoje życie.

Jak relacjonuje Rafał Dobrowolski z biura prasowego jednostki, do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po godzinie 19.
– Na telefon st. sierż. Marcina Bisa – dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, który w tym czasie znajdował się w domu po zakończonej służbie zadzwonił mężczyzna. Rozmówca oświadczył, iż chce targnąć się na własne życie. Dzielnicowy niezwłocznie o całej sytuacji powiadomił dyżurnego ostrowieckiej jednostki, a następnie pozostając cały czas w kontakcie z 35-latkiem starał się ustalić miejsce jego pobytu – mówi Rafał Dobrowolski.
Dzielnicowy własnym samochodem pojechał do Ostrowca, gdzie dołączył do niego kolejny funkcjonariusz – młodszy aspirant Marcin Wiącek, który także był po służbie. Wspólnie rozpoczęli poszukiwania w rejonie skrzyżowania ulic Rudzkiej i Samsonowicza, gdzie – jak wywnioskował starszy sierżant Marcin Bis – mógł przebywać desperat. Po niedługim czasie faktycznie tam go odnaleźli. Policjanci nakłonili mężczyznę, aby wsiadł do samochodu i powiadomili dyżurnego, który skierował do nich dodatkowy patrol. Finalnie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia