Powiat przygotowuje konkurs na dyrektora naczelnego szpitala

Doktor Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych ostrowieckiego szpitala powołany na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora naczelnego. Taką uchwałę przyjął dziś na posiedzeniu Zarząd Powiatu Ostrowieckiego.

Zmiana spowodowana jest śmiercią Andrzeja Gruzy, dotychczasowego dyrektora naczelnego tej jednostki. Andrzej Gruza – przypomnijmy – zmarł w czwartek, 15 lipca po ciężkiej chorobie.

– Powierzenie obowiązków nastąpiło do czasu wyboru nowego dyrektora w drodze konkursu i na czas nie dłuższy niż 6 miesięcy od dnia podjęcia uchwały przez zarząd, o czym stanowią zapisy ustawy o działalności leczniczej – mówi Łukasz Witkowski, sekretarz powiatu ostrowieckiego. Samorząd konkurs chce ogłosić w możliwie najszybszym terminie. – Zarząd powiatu także już zdecydował o tym, żeby rozpocząć procedurę konkursową, która potrwa kilka miesięcy – zaznacza sekretarz Witkowski.

Doktor Adam Karolik od chwili, gdy Andrzej Gruza przeszedł na zwolnienie w związku z chorobą, faktycznie kierował szpitalem, mając wszelkie formalne upoważnienia.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia