Narodowy Spis Powszechny w mniej niż 15 minut. Dokonaj go nawet przez telefon

żródło: pixabay.com

– Nie czekajmy na ostatnią chwilę, weźmy udział w Narodowym Spisie Powszechnym, który jest obowiązkowy – apeluje Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów.


Jak informuje, w jej gminie spisu dokonało około połowy mieszkańców. Czas na jego dokonanie jest do końca września, a za brak spisu grożą kary.
A spisu dokonać można na różne sposoby. Przez internet, wypełniając formularz, w urzędzie gminy w Bodzechowie, gdzie jest specjalne stanowisko spisowe, udzielając odpowiedzi rachmistrzom, którzy ruszyli w teren oraz przez telefon, gdy zadzwoni do nas rachmistrz.

– Wszystkie dane, które zbieramy, nigdzie  nie są przekazywane. Można też udzielić informacji dotyczących ankiet spisowych poprzez telefon. Jeżeli się pojawi numer telefonu z numerem kierunkowym +22 i resztą ósemek, możecie mieć pewność, że to rachmistrz – tłumaczy Małgorzata Sobieraj.
– Jeżeli ktoś czuje się pewniej załatwiając te sprawy osobiście, zapraszamy do urzędu – dodaje.

Dziennie około 20-30 osób korzysta właśnie z tej formy spisu. Przypomnijmy, że jedna dorosła osoba może dokonać spisu wszystkich domowników. Nie musi go dokonywać każdy osobno, a wypełnienie ankiety spisowej zajmuje ok. 15 minut.

Ważne wydarzenia