Johnson&Johnson najbardziej pożądaną szczepionką przeciw COVID-19

Po raz pierwszy dziś na Targowisku Miejskim w Ostrowcu można było się zaszczepić na koronawirusa.  – Chcieliśmy wesprzeć szpital powiatowy, który realizuje szczepienia – mówi prezydent Jarosław Górczyński.

– Zapraszamy wszystkich, którzy nie mają czasu, aby skorzystać z takiej możliwości zaszczepienia.  Tutaj można zrobić to od razu, bez rejestracji, kolejek, niejako „prosto z drogi” – dodaje.

Plenerowy Punkt Szczepień będzie czynny w dni targowe, czyli sobotę, niedzielę i czwartek w godz. od 8 do 13.  W punkcie można się zaszczepić wszystkimi rodzajami szczepionek.
– Szczepimy szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson, szczepionką  Moderną, Pfizerem i Astra Zenecą. Wybór szczepionki należy do klienta i opinii naszego lekarza, który tu na miejscu dysponuje pełną wiedzą medyczną  – mówiła Teresa Kutwin, koordynatorka szczepień.

Jak się okazało, taka inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. – Jeżeli jest możliwość zaszczepienia się od ręki to szkoda nie skorzystać – powiedział nam Tymoteusz.
– Bez czekania, łatwo i szybko można się zaszczepić. Dlatego się zdecydowałem. A wybrałem szczepionkę firmy Johnson&Johnson, ponieważ jest dostępna w jednej dawce – podkreślał.
W ciągu 5 godzin na targowisku miejskim zaszczepiło się 50 osób. Jak poinformowała nas Teresa Kutwin, 36 osób zażyczyło sobie szczepionkę Johnson&Johnson, 11 Pfizera, 2 Moderny i jedna osoba Astrę Zenecę.

Na co dzień zaszczepić się można w szpitalu powiatowym przy ulicy Szymanowskiego oraz w masowym punkcie szczepień w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sandomierskiej.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia