Oczyszczalnia ścieków, kanalizacja i remont urzędu. Bałtów szykuje wnioski do Polskiego Ładu

żródło: pixabay.com

Gmina Bałtów przygotowuje się do pozyskania środków z unijnego Programu Odbudowy Gospodarki po Pandemii, które przez rząd zostały ujęte w programie Polski Ład. Jak powiedział Radiu Ostrowiec wójt Hubert Żądło, złożą trzy wnioski.

– W jak największym stopniu będziemy chcieli wykorzystać środki z tego funduszu na infrastrukturę. Planujemy je pozyskać na rozbudowę oczyszczalni ścieków, dalsze wodociągowanie i kanalizację gminy. Zastanawiamy się również nad termomodernizacją i przebudową budynku urzędu gminy – mówi wójt Hubert  Żądło.
Dodaje, że rozbudowa oczyszczalni ścieków to koszt około 8 milionów złotych, a modernizacja Urzędu Gminy w Bałtowie kosztować ma około 2 milionów.
– Nad innymi projektami jeszcze się zastanawiamy – zaznacza.

Przypomnijmy, że samorządy mają niewiele czasu na składanie wniosków, ponieważ termin upływa 30 lipca. Podobnie jak Bałtów, gmina Kunów chce za te środki wykonać termomodernizację urzędu gminy oraz kanalizację w Janiku. Oprócz tego za pozyskane pieniądze chcieliby stworzyć Gminne Centrum Kultury i Sportu.
Gmina Bodzechów unijne pieniądze chce pozyskać między innymi na rozbudowę hali sportowej w szkole podstawowej w Chmielowie, a Waśniów na przydomowe oczyszczalnie ścieków.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia